K dnešnímu dni máme hotové navyšování kapacity sítě, části serverů a instalaci nových verzí systémů, kvůli kterým byl dnes menší výpadek, což mohli někteří z Vás bohužel zaznamenat. Na síti došlo k několika upgradům pro zkvalitnění našich služeb, z nichž k nejpodstatnějším patří tyto přístupové body: náměstí Generála Píky v Plzni, Chlumská, Přimda a další. Co se týče služby Kabelové a Kouzelné televize, televizní server je (mimo základní desky, procesoru a paměti) kompletně nový.

CO PLÁNUJEME NA PODZIM 2018?

1. Nové vysílací body v Plzni

  Budujeme pro vás dva nové přístupové body v Plzni, a to na Jižním Předměstí u vlakového nádraží, kde je plně připraven na poskytování služeb s rychlostí až 2000 Mbit/s a další připravujeme na polyfunkčním domě Ypsilonka na rozcestí Čechurov. Díky těmto novým přístupovým bodům budeme schopni výrazně posílit celou síť v Plzni na nejvyšší rychlosti a výrazně tím zvýšíme spolehlivost bezdrátového připojení na okruhu v Plzni, konkrétně Východní Předměstí (Slovany), Jižní Předměstí (Bory), Černice, Čechurov, Doubravka, Lobzy. V podstatě v celé Plzni mimo optické sítě.

2. Nový vysílací bod pro Klatovsko a Domažlicko

  Mimo Plzeň plánujeme postavení nového přístupového bodu mezi Brnířovem a Novou Vsí k pokrytí dalších nových lokalit a zakruhování sítě mezi Klatovami a Domažlicemi. Tímto bodem také zlepšíme dostupnost našich služeb v Klatovech, Janovicích, Nýrsku, Kdyni a Domažlicích.

3. Serverovou řídící část sítě

  Čeká nás instalace nového serveru, který řídí rychlosti. Jedná se o 24 jádrový počítač s dostatkem operační paměti a síťovými kartami o rychlosti 10 Gbit/s, uprgrade stávajících aplikačního serveru na novou verzi systému a rozdělení aplikační a síťové zátěže mezi tyto dva servery a jejich vzájemné možné zastoupení. Tímto dosáhneme dostatečné kapacity na datové toky 10 Gbit/s při použití volné síťové karty v hlavním routeru až cca 15 Gbit/s a podle našich předpokladů by kapacitní životnost tohoto řešení měla být na 3 roky. Zároveň bude nasazena nová verze Fedory, na které máme řešen traffic. Výpadky budou nepatrné, a to v řádu minut vždy jen v jedné lokalitě.

   Věříme, že smůlu, která se nám o letních prázdninách 2018 lepila na paty, máme vybranou a další neplánované výpadky již nebudou. Vše jsme se snažili připravit tak, abychom výpadky do budoucna co nejvíce eliminovali a vy jste byli s našimi službami maximálně spokojeni. Velké práce máme na delší dobu hotové.

Děkujeme a jsme s pozdravem

za Českou síť s.r.o.

Ing. Jaroslav Rada, jednatel.

Bližší detaily jsou v tomto dokumentu.

TOPlist