V souladu s rozvolňováním karanténních opatření se i my o další krůček vracíme k normálnímu fungování provozu naší společnosti. Od 27.4. máme znovu otevřené pobočky Plzeň a Domažlice celou otevírací dobu, pobočka Klatovy bude zatím otevřena jen každý čtvrtek a to z důvodu kvůli uzavření škol a domácí výuce.
Servis a nové montáže fungují pořád stejně. Riziko nakažení a uzavření kolegů do karantény stále trvá, proto Vás žádáme, udržujte rozestup od našich techniků, před návštěvou technika řádně vyvětrejte prostory. I nadále nebude docházet k nastavování uživatelských zařízení v domácnosti. U montáže nebo servisu může být s naším technikem jen jeden člověk.

I v této složité době stále vylepšujeme naši síť a tím i kvalitu služeb pro Vás. Byl instalován nový spoj mezi Kdyní a Koutem na Šumavě, má kapacitu 1 Gbit/s a došlo tím k výraznému zkvalitnění služeb nejen v Koutě na Šumavě, ale i Zahořanech, Milavčích, Blížejově a jejich okolí.
Připravujeme nebo právě probíhá přestavba některých bodů. Např. probíhá přestavba bodu Goba v Berouně – již je instalován nový stožár, kabeláž, nyní probíhá stěhování nebo výměna antén a bude drobně změněna konfigurace celého Berouna a instalován nový spoj Siklu s kapacitou 5 Gbit/s připojený na optickou síť ČD telematiky. Stávající spoj je ve špičkách na hranici své kapacity.
Stejný krok připravujeme v Přešticích, kde se hlavní bod pro Přeštice bude stěhovat na vyšší dům, proběhne výměna spoje s připojením na síť ČD Telematiky, spoj bude vyměněn z 1 Gbit/s na 5 Gbit/s. Dál budou postupně, nejspíš do prázdnin, nahrazeny spoje mezi Přešticemi a Chlumčany za nové s větší kapacitou.
Stejně tak dojde k výměně spojů mezi Díly, Staňkovem a Plzní. Zde budou nahrazeny spoje s kapacitou 300 Mbit/s na spoje s kapacitou 1 Gbit/s. Bod Staňkov bude kompletně modernizován, bude vyměněna celá kabeláž a větší část technologie.
V poslední řadě dojde ke stěhování a kompletnímu upgradu bodu na Korábu, který bude napojen na vysoce kapacitní páteřní síť. Umožní to zapojení do záložního kruhu velkou část Domažlic, Kdyně, Nýrska a zvýšení kapacity zálohy pro Klatovy.

Máme pro Vás také připravené nové služby týkají se bezpečí. Jde o kamerový systém poskytovaný jako služba. Chcete si pořídit kameru nebo více kamer a nechcete za ně dávat včetně nahrávání spousty peněz? U nás zaplatíte za kameru jen zřizovací poplatek 999,- Kč, měsíčně za provoz kamery pak budete platit jen 99,- Kč a máte kameru s přístupem do internetu. Záznam z kamery můžete nahrát až na 7 dní. Vše je přístupné z internetu. Kamerový systém je po celou dobu dohledovaný, servisovaný a udržovaný našimi techniky.

Inovujeme taktéž naše webové stránky, kde si v sekci domy můžete prohlédnout podrobnosti.

Pevné zdraví v současné obtížné době Vám všem přeje České síť.
Jsme v tom s Vámi.

TOPlist