Těm z Vás, kteří využívají naší Kouzelnou televizi byl aktivován balíček SuperBox. Jelikož byl tento balíček aktivován všem a obsahuje i některé kanály v HD, může se stát, že tyto HD programy budou mít ve špičkách někdy problémy s plynulostí (tzn. mohou se sekat). Nároky HD kanálů jsou větší nejen datově, to znamená cca 4x než klasické SD kanály, ale navíc jsou daleko náchylnější na jakýkoliv problém na lince. Nejde o výpadek, ale například větší zpoždění paketů, které jindy vůbec nevadí nebo ztrátu několika paketů.

Dále jsme pro ty z Vás, kteří Kouzelnou televizi nemají domluvili vyjímku z pravidel a nyní můžete využívat naši televizi i bez set-top-boxu a sledovat ji na počítači, mobilu nebo notebooku. Většinu notebooků můžete připojit HDMI kabelem k většině dnes používaných televizí. Stačí se jen domluvit s obchodním oddělením na mailu obchod@ceskasit.cz nebo telefonu 777 59 66 69. Po dobu mimořádného stavu a zavření škol bude naše televize Basic jen za 99,- Kč a to včetně zpětného přehrávání a funkcí Kouzelné televize. Tam kde to umožňuje kapacita sítě tak i včetně HD kanálů. Tímto způsobem si můžete zpříjemnit čas trávený doma, kdy můžete sledovat pořady, které dávají souběžně. Prostě se dívat na to co Vás právě zajímá a ne to co zrovna dávají. Například děti si mohou pustit znovu celý pořad nebo část vzdělávacího pořadu, když jim něco uniklo.
Je to způsob, jak mít doma další televizi a nemuset kupovat další televizor. Využijete jen na další věc Vaši stávající výpočetní techniku.

Zjišťujeme jak to bude s novým kanálem od České televize, zda bude zařazen i v naší kabelové televizi.

A v poslední řadě bychom Vám rádi nabídli možnost neomezeného volání. Máme ještě pár sim karet s neomezeným voláním a sms včetně 2 giga dat, kdy tyto služby Vás budou stát jen 499,- Kč měsíčně. Můžete mít i sim s více daty. Přesné informace Vám rádi sdělí kolegyně z obchodního oddělení. (2 GB dat je do 30.4.2020, pak je 1 GB dat, akce vyhlášena po dobu koronavirové nákazy)
Jsme rádi, že se nám daří udržovat síť i přes vyšší datové toky než předchozí špičky o to o cca ¼
v plně funkčním stavu. Je to o to složitější, že máme naplánované a připravené navyšování kapacity v různých částech sítě. Celý Beroun se měl tento týden upgradovat na kapacitu až 5 Gbit/s. Staňkov s Holýšovem na 1 Gbit/s, Přeštice a Chlumčany s okolím na 5 Gbit/s nebo i Koráb u Kdyně. Postupně plánujeme spoustu dalších lokalit. Na výše zmiňované již máme připraven materiál a byly domluvené i termíny s ohledem na počasí. I přes toto všechno problémů s kapacitou sítě registrujeme relativně málo, pouze ojediněle denně.

Děkujeme, že dodržujete pravidlo velká data stahovat mimo špičku od 16 hodin odpoledne do půlnoci. Dodržováním tohoto pravidla máme všichni kvalitní služby po celý den.

S přáním pevného zdraví Vaše Česká síť

TOPlist