Vážení zákazníci,

chtěl bych Vám za náš kolektiv České sítě popřát krásné prožití Vánočních svátků, plných pohody a radosti, šťastný vstup do nového roku a v novém roce 2022 hlavně hodně zdraví, klidu, míru a pokoje. V současné turbulentní době všeho potřebujeme více než za mnoho poslední let. Věřme, že se konečně zlepší nepříznivá epidemiologicko-zdravotní situace a že se brzy budeme moci vrátit k normálnímu životu. Děkuji Vám za dosavadní spolupráci a zachování přízně a budu velmi rád, pokud nám ji zachováte i v dalších letech.

Jako každý rok je závěr roku u nás poklidnější, proto i letos během svátků dojde k omezení provozní doby České sítě:

Pobočky Plzeň a Klatovy budou zavřeny od 20. 12. 2021 do 2. 1. 2022.
Pobočka Domažlice bude zavřena od 24. 12. 2021 do 5. 1. 2022.

Naše zákaznická linka 777 59 66 69 bude v plném provozu do 18. 12. 2021. Následující den až do 2. 1. 2022 budeme fungovat ve víkendovém režimu, tedy linku bude obsluhovat záznamník. V pracovní dny Vám budou technici k dispozici pouze k řešení technických problémů, které budou hlášeny na záznamníku. O víkendech a svátcích pojedeme na víkendový provoz, tj. pouze dohled na funkční provoz naší sítě.

Uživatele předplacených služeb upozorňujeme, aby platby za jejich služby řešili včas dopředu. Technici mají omezené možnosti jak Vám pomoci.

Ještě pár informací k dění v rámci fungování naší společnosti:

V letošním roce došlo k masivnímu zdražení nájmu kolektorů v Plzni, více jak o 50% a to byla jen reakce na omezení rozpočtových peněz pro obce v loňském roce. Stejně tak bude obří zdražení elektrické energie. Se zdražením elektrické energie se snažíme bojovat a to jak využitím obnovitelné energie – solární, tak změnou struktury sítě, tj. přeměny z aktivní sítě na pasivní. Bohužel je to běh na dlouhou trať a vyžadující nemalé investice. Hlavní benefit pro Vás, zákazníky, je zkvalitnění služeb. Pasivní síť je méně náchylná k poruchám a solární energie vylepšuje kvalitu zásobování energií. A díky získaným zkušenostem připravujeme i pro Vás produkt, jak vydělat na současných cenách energií. Není to jen strašák, ale i velká příležitost.

I letos jsme pokračovali ve vylepšování sítě a služeb. Na páteřní síti máme již gigabitová pojítka v menších lokalitách, ve většině zakruhovaných lokalit minimálně již 2 gigabitová, ve větších městech pak 5 gigabitová, přípoje na optické sítě jsou již z části 10 gigabitové. Problémy s kapacitou páteřní sítě jsme neměli ani v dobách největších špiček v době lockdownu s enormním zátěžím sítě. Stejně tak byla vylepšena síť tam, kde byla poptávka a potřeba. Mnohé obce máme již na gigabitu a i v některých vesnicích dnes již také nabízíme gigabitové připojení.

Pracujeme na zkruhování sítě mezi Díly a Plzní přes Horšovský Týn, Poběžovice, Nýřany, kde se tím zlepší dostupnost služeb v případě silných dešťových srážek nebo technického problému na některém bodu. Stejně tak řešíme zkruhování Berouna a rozšíření sítě z Berouna do Plzně. Zde je to velmi složité a nejspíš to bude trvat delší dobu.

Vzhledem ke stále se zhoršující stabilitě elektrické sítě jsme letos obnovili a vylepšili zálohování elektrickou energií téměř celé páteřní infrastruktury. Jsou zde nové záložní zdroje a nové vysokokapacitní baterie. Záloha je na většině páteřních bodů na 8 a více hodin. V příštím roce bychom chtěli ve stejném rozsahu mít zálohovanou celou přístupovou síť. Stejně tak, kde to půjde doplnit napájení solárními panely. Závislost na dodavateli elektrické energie a kvalitě těchto dodávek se značně sníží a proto dnes je již pro nás vyrobená energie solárním panelem jednak levnější a stabilnější než ta od externího dodavatele.

Vánoční dárek pro Vás:

Máme pro Vás skvělý vánoční dárek. Přes svátky budou všichni uživatelé Kouzelné televize mít kompletní programovou nabídku. A ti z Vás, kteří ještě Kouzelnou televizi nemáte, i pro Vás máme skvělou nabídku:

TV Basic – 78 kanálů včetně 7 dní zpětného přehrávání za 149,- Kč a zapůjčení set-top-boxu na rok zdarma.

Běžně je nutno set-top-box pro příjem Kouzelné televize zakoupit za 2999,- Kč, nyní můžete set-top-box buď zakoupit za dotovanou cenu 1999,- Kč a mít jej napořád nebo využít možnost zapůjčení set-top-boxu na rok zdarma a následně po roce platit pronájem 99,- Kč měsíčně. Set-top-box není potřeba v případě, že vlastníte chytrou Smart televizi značky Samsung nebo LG, které podporují aplikaci 4NET.TV.

Přeji poklidné prožití adventního času.

TOPlist