Jste v bezpečí před nebezpečnými chybami v programech?

Máte zabezpečené IT a data před chybami uživatelů nebo kybernetickými útoky?

Myslím, že známe odpověď: Nejste.

A ani být nemůžete, protože současné klasické pojetí výpočetní techniky to téměř neumožňuje.

Jaké řešení Vám přinášíme my?

Aplikaci nejmodernějších trendů – je to:

1. privátní cloud pomocí virtualizace

2. zabezpečení sítě

3. zálohování

4. fragmentace

Co je tím myšleno?

1. Privátní cloud – je výkonný server, na který je nainstalován virtualizační software. Řeší to hned několik problémů. Umožňuje pravidelné zálohování a rychlou obnovu dat. Podle důležitosti dat jsou zálohy škálované od 30 minut u důležitých dat – například účetnictví nebo ve školách bakaláři po 24 hodin, tam kde se data nemění. Navíc jsou uchovávány zálohy po delší dobu a mohou být i na vícero místech. Zálohy jsou dělány tak, že je velice rychle obnoven celý server včetně software, ne jednotlivá data.

2. Špičková vzdálená správa – vzdáleně dokážeme spravovat jak servery, virtuální servery, ale i síťovou infrastrukturu. Zabezpečení sítě se děje na čtyřech hlavních frontách. Firewall s jasně danými pravidly. Rozdělení sítě do segmentů tak, aby každé zařízení mělo co nejmenší síťové okolí. Případnou chybou nebo útokem tak ovlivňuje co nejmenší počet zařízení až téměř žádné. Přístup do sítě z venku prostřednictvím zabezpečené a šifrované VPN. A nejdůležitější zcela přesné a jasné nastavení práv uživatelů.

3. Zálohování – tím, že se veškerá data a software přenesou na servery a datová úložiště, vše lze bezpečně zálohovat. Zálohováním se sníží riziko ztráty dat včetně jejich krádeže. Navíc inkrementální zálohování velice včas detekuje ramsomware a tím lze předejít ztrátě většího množství dat.

4. Fragmentace – díky nasazení virtuálních serverů a linuxu se každý server bude starat jen o jednu nebo několik málo služeb. Útok na jeden server – jednu službu neomezí chod ostatních. Navíc se snadno eleminuje. To znamená, že jeden virtuální server se stará o webové stránky, druhý o e-maily, třetí o VPN, čtvrtý o data, pátý je Windows terminal server a tak dále. To vše je na jednom nebo dvou fyzických serverech podle velikosti organizace a potřeby zabezpečení kontinuity provozu a dat.

Kolik Vás to bude stát?

Velice důležitá otázka, na kterou je snadná odpověď.

Pravděpodobně o dost méně než si myslíte. Celé řešení Vám buď nabídneme k prodeji a zajistíme servis a provoz nebo Vám jej můžeme nabídnout jako službu s pevně danou měsíční platbou. Navíc celé řešení může být provozováno buď u Vás nebo v naší serverovně a to v obou variantách. Například u Vás mohou být umístěny servery a primární zálohy, u nás pak sekundární zálohy. Dokonce se může i stát, že Vás to bude stát méně než současný stav. Již nemusíte kupovat nové počítače, při rozšíření nebo výměně počítačů stačí tencí klienti bez dalšího softwaru. Využíváme i výkonné repasované servery.

Například:

U firem, škol, úřadů, které mají do 25-ti počítačů, můžete mít repasovaný server včetně Windows terminal serveru 2016 s 25 současnými uživateli již za 99.999,- Kč bez DPH.

Učebna se 16 tenkými klienty, monitory, klávesnicemi, myšmi a síťovým rozvodem přijde přibližně včetně serveru na cca 300 tis včetně DPH. Navíc budete mít server, který zvládne mnohem více včetně možnosti domácí výuky nebo home office. Jde o nejfunkčnější řešení na trhu, které má výborný poměr ceny versus výkonu.

Jak probíhá spolupráce s námi?

Zanalyzujeme současný stav. Rozebereme Vaše potřeby, slabá místa. Navrhneme řešení.

V případě, že Vám bude naše řešení vyhovovat, předložíme návrh smlouvy. Po podpisu smlouvy začneme vše realizovat. Po přípravě serverové části začne přesun softwaru a dat na jednotlivé servery a změna fungování jednotlivých uživatelů. Vše je bezpečně provedeno tak, aby nedošlo ke ztrátě dat a postupně, aby nedošlo ke zhoršení výkonnosti zaměstnanců.

Jako bonus je centralizace dat a začátek digitalizace a automatizace procesů ve Vaší firmě.

Neváhejte, kontaktujte nás, domluvte si nezávislou schůzku, kde Vám rádi vše osobně vysvětlíme a nastíníme možné řešení.

Navíc můžeme nabídnout celé portfolio dalších služeb jak pro firmy, úřady tak školy:

Chytrou třídu – špičkové řešení pro hybridní výuku nebo homeoffice

Rozšíření kamer o chytré funkce a mnoho dalšího.

Pomůžeme Vám vyřešit téměř každý problém, který Vás trápí s počítači, periferiemi a daty.

Neváhejte a kontaktujte naše obchodní oddělení, urychleně Vám pomůžeme.

TOPlist