Kvůli zhoršující se situaci ohledně koronaviru Covid-19 jsme se rozhodli s platností od 6.10.2020 omezit otevírací dobu našich poboček. Je to opatření na omezení možnosti nákazy našich zaměstnanců, abychom byli plně funkční tým a nedošlo k omezení fungování servisu na síti. Omezili jsme kontakt mezi našimi techniky, nyní omezujeme kontakt našich zaměstnanců se zákazníky v rámci udržení zdraví. Roušky a respirátory jsou nadále nutné při osobní návštěvě našich poboček i při osobních návštěvách technika u Vás.

Nová otevírací doba poboček:

Pobočka Domažlice:

Provozní doba:
Po – St: 9-13 h a 14-16 h
Čt: Zavřeno
Pá: 9–13 a 14-16 h

Pobočka Plzeň:

Provozní doba:
Po – Čt: 9-12 h a 13-17 h
Pá: Zavřeno

Pobočka Klatovy:

Provozní doba:
Po, St, Čt: 9-11 h a 12-16 h
Út, Pá: Zavřeno

Novinky na síti

Postupně se pracovalo na páteřní bezdrátové síti, připravovala se na zimu. Máme na páteři již osazené všechny bezdrátové spoje. Byl dodělán bod Koráb u Kdyně a celý nový bod v Červenkově ulici v Přešticích. V Přešticích byly vyměněny páteřní spoje za novější a rychlejší z nádraží za Siklu s kapacitou 5 Gbit/s a z Červenkovy ulice na Střížov za 2 Gbit/s. Dále je ještě nový spoj mezi Plzní a Staňkovem. Ten má kapacitu téměř 800 Mbit/s na vzdálenost 33 km a výborně slouží i jako záloha pro Domažlice, H. Týn, Poběžovice, Díly a Staňkov s přilehlými oblastmi. Také máme spojené Klatovy s Domažlicemi s kapacitou 1 Gbit/s, Přeštice s Plzní taktéž s minimální kapacitou 1 Gbit/s.

V říjnu jsme zahájili vyjednávání s dodavateli o optických trasách, tak aby byla navýšena kapacita pro nové i stávající zákazníky na další dva roky a došlo k plné nezávislé záloze okruhu Plzeň – Praha přes který tečou veškerá data. Současná záloha přes Přeštice a ČD – Telematiku o kapacite 1 Gbit/s je již nedostačující. Naštěstí okruh Plzeň Praha od Dial Telecom má výpadek jednou ročně, letos nás potkal v červenci.

Kouzelná kabelová TV

Konečně po dlouhé době se upgraduje Kouzelná televize. Postupně během října budou všichni zákazníci převedeni na nový systém. Bude nejen nový vzhled, ale i nové funkce – například vyhledávání podle názvu pořadu. Veškeré funkce zůstanou zachovány, jen budou přidány nové. Vyhledávání, informace o pořadech nejen od televizí, ale i ze serveru ČSFD a hodnocení pořadu. Z testů jsme nadšeni. Kouzelná televize bude tedy ještě kouzelnější.

A na závěr bychom chtěli vyzdvihnout naši nově zařazenou službu – kamerový systém. Velice nás překvapil zájem o tuto novou službu a to konkrétně kamery poskytované jako služba. Navíc připravujeme další funkce tak, aby Vám kamera nebo několik kamer nahradily plně zabezpečovací systém nejenom Vašeho domova, ale například i garáže, stodoly nebo dalšího objektu. Učíme kamery, v případě, že se něco děje, aby uměly zavolat nejen Vám, ale klidně i policii.

Mnoho zdraví a dobrou imunitu Vám přeje kolektiv České sítě.

TOPlist