V měsíci srpnu se situace na síti již uklidnila a nic závažného nás nepotkalo, tím hodnotíme situaci z července 2020 jako uzavřenou a vyřešenou. Občas nás zasáhl vliv silného přívalového deště, který způsobí jen krátkodobé výpadky. S tím se ale nedá nic dělat, jde o omezení vysokorychlostní technologie a jsou tím omezené všechny technologie, které nejsou vedeny kabelem. Šotky, kteří nám způsobili v červenci technické problémy, jsme vychytali. Bylo zjištěno, co je způsobilo. Pravděpodobně to byla kombinace chyby ve firmwarech routerů od firmy Mikrotik a na switchích firmy UBNT. Jsou vydané nové verze softwaru a na všech našich zařízeních nasazeny.

Dále chystáme reinstalaci softwaru na našem hlavním routeru. Bude plánovaný výpadek na cca 2 hodiny v nočních hodinách a to od 2 do 4 hodin ráno. Přesný čas Vám sdělíme v Blogu na našich stránkách. S největší pravděpodobností půjde o noc z 15. na 16. září.

Dokončujeme bod na Korábu u Kdyně a dochází k přepojování zákazníků na nové IP adresy. S tím bude spojeno zkruhování sítě v Domažlicích a v Klatovech. Minimální rychlost na okruhu je 1 Gbit/s. Je posílena konektivita do části Kdyně a na některé vesnice v jejím okolí. Chystáme připojení i dalších nových vesnic ve směru Všeruby, Nová Ves a údolí mezi Korábem a Doubravou, směr na Koloveč.

V celých Nýřanech proběhl upgrade sítě a nyní je k dispozici taktéž gigabitové připojení. Také zde připravujeme pokrytí okolních obcí.

V Přešticích byl již zprovozněn nový bod u náměstí, který je napojen na páteřní bezdrátovou síť na Plzeň novým 2 Gbitovým spojem a čekáme na součinnost od ČD – Telematiky, abychom dodělali navýšení kapacity propoje z nádraží na tento nový bod. Jakmile toto bude hotové, začneme stěhovat část technologie z Husovy ulice a předělávat zákazníky na nový bod s nejmodernější technologií a novými rychlostmi.

V měsíci září plánujeme nově pokrytí Litic, a to hned gigabitovým internetovým připojením. Dále chystáme vylepšení sítě ve Staňkově, Holýšově, navýšení kapacity na Baldově. V nejbližší době bychom postupně měli mít dostupné gigabitové připojení téměř ve všech obcích nad 1000 obyvatel kde jsme.

Vážíme si toho, že jste s námi vydrželi i přes toto těžké období, které nás v létě postihlo. Za celou historii společnosti nepamatujeme takové množství velkých problémů, které by byly takto kumulované a neměly téměř žádný společný jmenovatel. Vypadá to, že jsme červenec překonali a jedeme dál v lepší kvalitě a minimem výpadků. Letos na podzim slavíme 25 let od vzniku společnosti, proto jsme si pro Vás připravili dárek. V letošním roce jsme mezi naše služby zahrnuli také kamerový systém. Máte možnost pořídit si kamery, zřizovací poplatek je jen 999,- Kč a provoz kamery na 25 měsíců máte jako dárek zdarma a nahrávání na 7 dní také. Na podrobnosti se informujte na našem obchodním oddělení.

Pro milovníky TV Šlágru máme oznámení – U nás v kouzelné televizi je pořád.

Za Českou síť s.r.o.
Jaroslav Rada
jednatel

TOPlist