pro rodinné domy

Leták s aktuální nabídkou 20 kWh baterie v ceně elektrárny o výkonu 9,9 kWp, Chytrou elektrárnou a nabíječkou po dotaci jen za 199.999 Kč – zde klikni.

Energie jsou drahé a budou ještě dražší. Máte jen 2 možnosti jak udržet výdaje za energie pod kontrolou nebo na nich vydělat. První nesmírně důležitá část je úspora ve spotřebě energií. Správným zateplením a hospodařením s energiím se dá ušetřit klidně ½ energií. Při dnešních cenách to může být klidně 50.000,- Kč ročně. Navíc kvalitně zateplenému objektu stačí tepelné čerpadlo o menším výkonu a je v něm kvalitnější a pohodlnější život. Je stejnoměrně vytopen a nešíří se v něm plísně. Důležité je jen pravidelně větrat nebo zvolit rekuperaci, která zvýší úspory.
Druhá oblast, kde se dá nejen ušetřit, ale dokonce i nějaké peníze vydělat je výroba energií. Přesně řečeno přeměna energie. Můžete odčerpat energii z okolí a za velkých energetických zisků a to i 5 násobných ji použít na ohřev vody a vytápění objektu. K tomu slouží tepelné čerpadlo. Z 1 kWh elektrické energie udělá až 5 kWh tepelné energie. Zní to jako kouzlo, ale v reálu je to princip obrácené ledničky a fyzikálně neporušuje termodynamické zákony. Jen je šikovně využívá. (přestavte si, že tím i ochlazujete zemi, v podstatě bojujete proti globálnímu oteplování – konec vtipu, zemi ohříváte také, jen přes vlastní dům). Návratnost je při současných cenách energií velice rychlá. Navíc například při srovnání s topením uhlím ve starém kotli třídy 1, který má účinnost cca 50% až 60%, získáváte účinnost ve výši 500%, ano může být i 10x větší.

Tepelné čerpadlo ve spolupráci s fotovoltaickou elektrárnou po velkou část roku vyrábí energii zdarma. Elektrickou energie vyrobí solární panel s účinností více jak 21% a tepelné čerpadlo ji využije na čerpání tepelné energie z okolí s topným faktorem 5 a máte 105% účinnost celého systému. Navíc teplou vodu téměř po celý rok zdarma. Navíc na vše můžete dostat dotaci z programu Nová zelená úsporám.

Chytré elektrárně vše dokáže řídit a ekonomicky dále optimalizovat. Navíc tepelné čerpadlo může snížit i platby za distribuci spotřebované energie.

Ti chytřejší si i vyrábí elektrickou energii ze slunce. Kvalitní elektrárna a my stavíme jen takové dodává stabilně elektrickou energii minimálně 40 let. Při investici do elektrárny cca 182.500 až 199.999 Kč (podle lokality se odvíjí velikost dotace) je to rozpočítáno na celou životnost elektrárny ani ne 500,- Kč měsíčně, za elektriku určitě platíte o hodně více. Nebo jinak řečeno elektrárna o výkonu 9,9 kWp vyrobí za 40 let přibližně 360-480 MWh elektrické energie. Vás přijde 1 kWh na 50 haléřů. A vložené prostředky se Vám vrátí na tom, co nebudete muset platit za energii a za kolik prodáte přebytky za 4 až 5 let. A pak zbylých 36 let vyděláváte na tom co nemusíte platit a za co prodáte energii. Zabezpečíte sebe a svou rodinu na dlouhou dobu dopředu. Včetně svého partnera. Doživotně máte náklady na energie podle spotřeby klidně i 0,- Kč a ještě příjem za prodej energie.

A to nejlepší na závěr. Úplně špičkově vychází kombinace fotovoltaická elektrárna a tepelné čerpadlo. Při dnešních cenách energií je i při nemalé investici klidně návratnost 4  roky. A poté u zatepleného domu máte energie téměř zadarmo.

Kolik FVE stojí a jak probíhá instalace?

Energeticko ekonomický Kalkulátor

Pomocí naší kalkulačky si spočítáte velikost investice, zjistíte velikost dotace a celkovou ekonomiku elektrárny a případně tepelného čerpadla.

instalace

Popis jednotlivých kroků instalace solární elektrárny a pořízení tepelného čerpadla. Zjistíte jaké podklady potřebujete a jak bude vše probíhat..

Základní informace

Informace pro Vaše kvalitní rozhodnutí jak optimálně energeticky a ekonomicky vyrábět a přeměňovat energie ve  Vašem domě.

Z čeho se solární elektrárna skládá? Funguje to podobně jako lego. První blok je výroba – solární panely, používáme moderní panely s dlouhou životností. Účinnost panelu je 21,3% a garance výkonu 30 let. Budou fungovat další roky, jen s menším výkonem, někde na úrovni 80%. Tím pádem je důležitá i konstrukce, na kterou se panely přichycují, aby na střeše zůstaly za každého počasí. Mimo to elektrárna ochrání i Vaši střechu a například plechovou podrží na místě, aby neodletěla.

Druhá důležitá část je střídač. Používáme velice kvalitní střídače DEYER, které v 3 fázové verzi umí velkou asymetrii na fázi, do jedné fáze dodávat až 5-6 kW podle verze, když jsou druhé dvě nezatížené. Umí komunikovat a nechat se řídit chytrou elektrárnou. Mozkem celého systému a navíc obsahují i nabíječ baterií pro využití levných cen energií na spotovém trhu. Typicky v noci v zimě. Takto Vás netrápí současný způsob měření po fázích a energii v bateriích a nasvícenou využijete jak chcete.

Třetí důležitá část a naše specialita je chytrá elektrárna. Je to řízení a monitoring celého systému, tak aby odhalil případné závady a na základě naměřených dat a například předpovědi počasí a predikce spotřeby upravoval chování všech částí, aby fungovaly ekonomicky optimálně.

 

Čtvrtá část elektrárny jsou baterie. Jsou nezbytně nutné pro optimální fungování celého systému. Bez nich nejde elektrárna regulovat a optimálně využívat výrobu elektrické energie. Dále skladují vyrobenou energii na noční použití a umožňují využívat nízkých cen energií v průběhu noci v zimě.Optimální velikost při dnešních cenách je 3-5 hodinová výroba. U většiny elektráren 40-60 kWh. Zde platí zcela jasně čím větší tím lepší.

Pátá část je ekonomika a s ní spojené dotace. Dotace je poskytována na samotnou elektrárnu, baterie, nabíječku na elektromobil. Dále někteří dostanou dotaci na tepelné čerpadlo. Výše dotace může být na fotovoltaiku, solární ohřev vody a nabíječku 185.000 Kč. V některých krajích 202.500 Kč. V naší kalkulačce si orientačně můžete spočítat ekonomiku elektrárny. Je důležité myslet na to, že na 1 kWp elektrárny potřebujete cca 5 m2 na umístění panelu. Na 10 kWp elektrárnu cca s mezerami 60 m2. Baterie a elektronika potřebují cca 1m2 optimálně v prostoru, kde nemrzne. Baterie mají rádi teplotu 15 – 25 °C.

V případě potřeby Vám pomůžeme s financováním s úrokem 5,9%. 

nabízíme řešení pro každého

Rodinné domy

Bytové domy

živnostníci a firmy

ohřev vody

Postup instalace fotovoltaické elektrárny

Vážení zákazníci,
máme pro Vás připraven postup, jak instalujeme fotovoltaické elektrárny (dále jen FVE).
Postup se drobně liší. V případě, že je FVE ostrovní je postup jednodušší. Odpadá totiž potřeba komunikace s distributorem, povolení připojení a pak samotné připojení na síť. Je třeba si ale uvědomit, že v tomto režimu jsou velké přebytky v létě, které nemáte kam prodat a co je horší, v zimě nemáte kde dokoupit elektrickou energii. Toto lze řešit některými elektromobily nebo centrálou. V případě, že se jedná o bytový dům tak máte stále nárok na dotaci.

1.

První krok je žádost distributorovi energie. Distributor v odpovědi sdělí své podmínky, za kterých můžete prodávat přebytky výroby do sítě. Návrh FVE těmito podmínkami není ovlivněn, ale možnost přetoků může ovlivnit návratnost elektrárny. Většinou ne nijak zásadně. FVE navrhujeme podle Vašich požadavků a očekávání. Navíc s optimalizací a s ohledem na výši dotace a celkovou ekonomiku provozu i s výhledem do budoucnosti.
Na základě požadavků je vypracována cenová nabídka a případně smlouva o dílo. Po podpisu smlouvy o dílo a případně uhrazení zálohy začínáme pracovat na realizaci.

2.

Dalším krokem je objednávka materiálu. Ihned jak materiál bude u nás skladem, začneme s instalací FVE a rozběhneme zkušební provoz. Revizní technik provede zdokumentování skutečného stavu provedení elektrárny a bude zpracována výstupní revize. V případě, že je potřeba projekt, tak zkontroluje zda se projekt skutečného provedení schoduje s provedením elektrárny. Projekt od 1.1.2024 již není potřeba ani na žádost o dotace ani pro distribuční společnost. 

3.

Poté je funkční rozběhnutá elektrárna předána Vám, zákazníkovi. Distributorovi jsou zaslány veškeré podklady pro připojení FVE do distribuční sítě. Jako poslední krok je provedeno konečné vyúčtování díla. Po uhrazení celé kupní ceny jsou podklady předány k proplacení dotace.

4.

Do připojení elektrárny distributorem může být FVE (mimo zkušebního provozu) provozována jen v ostrovním režimu. Díky přesnému řízení FVE Vám toto můžeme zajistit, jen je nutno počítat s tím, že do připojení k síti není možné využívat plně výrobu a plné možnosti elektrárny.

Další doporučení

  • Dále Vám doporučíme optimální strategii prodeje přebytků z elektrárny tak, aby to pro Vás bylo co nejekonomičtější.
  • V případě chytrého řízení se software zaučuje delší dobu. V některých parametrech to trvá týdny, v některých déle než rok.
  • V případě, že nebude podepsána smlouva o dílo, budou fakturovány jen skutečné náklady za odvedené práce. Například měření impedance připojení, sepsání žádosti distributorovi a podobně.

POTŘEBUJETE PORADIT? KLIDNĚ NÁM ZANECHTE SVÉ TELEFONNÍ ČÍSLO, BUDEME VÁS KONTAKTOVAT SAMI.

Navštivte nás na našich pobočkách:

Domažlice

Domažlice

Česká síť, s.r.o.
Boženy Němcové 120
344 01, Domažlice

OTEVÍRACÍ DOBA:
Po telefonické domluvě

KONTAKT:
777 596 669
obchod@ceskasit.cz

Klatovy

Klatovy

Česká síť, s.r.o.
Pražská 184
339 01, Klatovy

Pobočka zrušena, nově je zde obchodní zastoupení, zastupující ing. Monika Plášková

KONTAKT:
777 596 669
obchod@ceskasit.cz

Plzeň

Plzeň

Česká síť, s.r.o.
Kaznějovská 60
323 00, Plzeň

OTEVÍRACÍ DOBA:
Po domluvě

Vchod je ze zadní strany bytového domu od Západní ulice.

KONTAKT:
777 596 669
obchod@ceskasit.cz

Poskytovatelem převzatého televizního vysílání je společnosti 4NET.TV services s.r.o., která je jako provozovatel převzatého R a TV vysílání registrována Radou pro rozhlasové a televizní vysílání pod Sp. zn.: 2015/281/SMU/4ne ze dne 14. 4. 2015. Společnost 4NET.TV services s.r.o. má řádně uzavřené smlouvy se všemi poskytovateli obsahu i ochrannými svazy. Kvůli vývoji na televizním trhu se může skladba programů měnit.

TOPlist