Bohužel jste asi někteří z vás, naši věrní zákazníci a uživatelé služby Kouzelné televize, v poslední době zaznamenali problémy s příjmem Kouzelné televize. Touto cestou bychom se vám chtěli omluvit a zároveň vysvětlit, čím tato situace vznikla a jak ji řešíme.

V současné době celý provoz Kouzelné televize obsluhuje teprve rok starý server se dvěma procesory (Intel Xeon), dvěma síťovými kartami (10.000 Mbit/s) a specializovaným řadičem (pro 12 pevných 6 TB disků). Výkon tohoto serveru byl kalkulován pro dvojnásobek zákazníků než v současnosti služby Kouzelné televize využívá. Když jsme server uváděli do provozu, měly všechny kanály ve špičkách okolo 500 Mbit/s. Dnes po přidání dalších kanálů (například Seznam.TV, Prima Krimi, Comedy Central, Tuty TV a další nadstavbové balíčky) má datový tok 750 Mbit/s. Vše se neustále zapisuje na pevné disky a staré záznamy jsou mazány.

Vše fungovalo v pořádku do přidání těchto SD kanálů a velkého počtu nových HD kanálů. Diskové pole přestalo stíhat a občas způsobilo pád procesů, nestačily se mazat staré záznamy a problémy na serveru se začaly kupit. Okamžitě jsme se začali problémem zabývat a řešit.

Nejedná se o jednoduchou nápravu, problém stále řešíme a je časově velmi náročný. Přestavujeme diskové pole, budujeme systém souborů (RAID), postupně začleňujeme do stávajícícho diskového pole tak, aby nedošlo ke ztrátě stávajících záznamů. Vše opravujeme za plného provozu a vytížení systémů. Pevných disků bude osazeno celkem 24 do nového řadiče s lepší propustností, abychom zvojnásobili kapacitu, rozložili zátěž a zrychlili rychlost na čtyřnásobek.

Čekají nás ještě dvě malé odstávky systému, které budou vždy v noci (2:00 – 6:00 hodin). Bohužel jsme nuceni během přestavby diskového pole vypnout některé HD kanály a všechny cizojazyčné kanály pro snížení zátěže systému a rychlejší nápravy stávajícího stavu. O stavu provozu Kouzelné televize vás budeme průběžně informovat.

Děkujeme vám za pochopení a hlavně trpělivost. Věříme, že vás potěší zábava poskytnutá novými stanicemi a také další stanice v HD rozlišení bez navýšení ceny.

Za Českou síť s.r.o. Ing. Jaroslav Rada – jednatel.

V případě reklamace služeb se řídíme podle Reklamačního řádu, který naleznete na našich webových stránkách www.ceskasit.cz.

TOPlist