Česko-sítní podzimní zpravodaj 2018

Příchodem nejkrásnějších svátků v roce bychom Vám rádi popřáli krásné Vánoce, klid a pospolitost, která v dnešní době tolik chybí. Do Nového roku hodně zdraví, které je nejdůležitější, spokojenost a úspěchů jak v profesním tak i osobním životě.

Co se dělo na podzim 2018?

Mimořádné události po rušných prázdninách nás naštěstí nezasáhli. A když se vyskytly, tak jen chvilkové, které jsme vyřešili během pár minut. Hustý déšť, který nastal ve většině lokalit řeší kruhová topologie sítě.

Po upgradu televizního serveru na konci léta rapidně ubylo problémů s televizí, nyní funguje bez problémů. Pár problémů jsme zaznamenali, ale většinou ne na naší infrastruktuře, ale u našeho dodavatele, který se snažil obratem reagovat a služby zprovoznit. Nyní má dostatečnou kapacitu na delší dobu a to nejšpičkovější vybavení. Bohužel u něj zklamaly prvky vyhlášené značky Juniper, nezvládly ani 80% toho co výrobce deklaruje. Upgrade sítě připravovali, jen jej museli nasadit cca
o
2 měsíce dříve a bez testů. Naštěstí se vše povedlo. Kapacita jak našeho řešení, tak u dodavatele by měla zajistit klidný minimálně příští rok.

Do 2.1.2019 si můžete všichni, kteří máte Kouzelnou televizi užívat balíček Max. Pozor! Ti z Vás, kteří využívají jen BASIC s SD kanály a budou sledovat HD kanály, může se stát, že HD kanály mohou být nesledovatelné kvůli vysoké datové náročnosti (mohou se zasekávat).

V současné době začíná testování nové verze televize, která bude postupně nasazena příští rok. Měla by zpříjemnit sledování, odstraní některé problémy s moderními prohlížeči a hlavně má špičkové vyhledávání v programové nabídce.

Co jsme dělali na naší síti?

Provedli jsme velký upgrade Berouna, kde máme připravenou infrastrukturu pro 1000 Mbit/s, připojení po téměř celém Berouně i Králově Dvoře. Postoupili jsme s přípravou Plzně, kde máme 1000 Mbit/s připojení připravené na sever od náměstí – Vinice, Lochotín, Košutka, Bolevec, Doubravka, dále Slovany, Lobzy a nově jsme vybudovali vysokorychlostí bod u jižního nádraží. V současné době se připravuje upgrade části Bor na 2000 Mbit/s a doděláváme nový přístupový bod na novém domě Ypsilonka – zde proběhne v lednu kolaudace a osazení technologie, stožár máme již osazen. Po dokončení těchto kroků budeme mít po celé Plzni konektivitu minimálně 1000 Mbit/s. Celá síť je v kruhové topologii, takže bude zajištěna i vysoká dostupnost služeb.

Stejné rychlosti jako v Plzni dosahujeme ve většině větších měst, kde máme pokrytí, tj. v Horšovském Týně, Dílech, Klenčí pod Čerchovem, Domažlicích, Kdyni, Nýrsku, Janovicích nad Úhlavou, Klatovech, Přešticích, Chlumčanech, Stodě a Berouně. V ostatních lokalitách naší sítě umíme téměř všude minimálně 100 Mbit/s. V upgradech budeme pokračovat i příští rok, tak abychom špičkové rychlosti mohli nabídnout všude.

Byl dokončen i upgrade serverovny a celá serverovna je již jen na 10 Gbit/s technologii. Vše je koncipováno tak, aby bylo ekologické, rychlé a vydrželo cca 3 násobek současného provozu.

Fungování firmy o vánočních svátcích bude takovéto:

Od 21.12.2018 přecházíme od 16 hod na víkendový provoz, tzn. bude fungovat pouze servisní oddělení ve spojení se záznamníkem. Naše pobočky budou uzavřeny. Obchodní a účetní oddělení budou k dispozici od 7.1.2019 v 9 hod ráno, kdy navážeme na normální provoz včetně servisu a znovu otevřeme všechny pobočky.

Na spolupráci nejen v příštím roce se těší tým České sítě.

TOPlist