Připravili jsme pro Vás několik novinek letošního jara nejen z Plzeňského kraje. Zrychlujeme páteřní i přístupovou síť internetu, některé jsme už dokonce posílili nebo vyměnili!

V Přešticích a Dnešicích jsme použili antény, které mají kapacitu 300 Mbit/s a nainstalovali jsme takovou technologii, která umožňuje rychlost až 900 Mbit/s v současné konfiguraci. Původní spoj měl kapacitu necelých 100 Mbit/s. Toto navýšení kapacity se týká hlavně Dnešic a okolí, zejména obce Přestavlky, Soběkury, Oplot, Skočice a dalších. V Přešticích je současná kapacita 900 Mbit/s, kterou budeme brzy navyšovat na 1 Gbit/s pomocí optické sítě. Spoj napojíme přímo na optickou síť ČD – Telematiky, abychom zajistili větší stabilitu sítě při nepříznivých povětrnostních podmínkách. Zkruhování páteřní sítě do Plzně zůstane zachováno.

V okrese Klatovy pokračujeme v masivní přestavbě a zlepšování stabiliti sítě.Drobně jsme změnili topologii sítě a navýšili kapacitu na 1 Gbit/s v Klatovech, kde přebíráme konektivitu na Plánickém předměstí (nyní o velikosti 1 Gbit/s s možností dalšího zrychlování).Síť je dále vedena rádiovým spojem na Domažlické předměstí, ze kterého pokračuje do Podhůrčí. V Podhůrčí jsme nainstalovali nový spoj o kapacitě 1 Gbit/s směřující na Vráž a také na Vráži jsme vyměnili již nevyhovující spoj 1S10 o kapacitě 175 Mbit/s. Dále jsme navýšili kapacitu na 1 Gbit/s také v Nýrsku, Janovicích nad Úhlavou a v celém údolí řeky Úhlavy.

Kapacitu jsme navýšili také v okrese Domažlice např. v obci Chodská Lhota, Libkov, Loučim, Smržovice nebo Pocínovice. Přes obce Loučim, Novou Ves, Kdyni a Vavřinec připravujeme dokončení kruhování páteřní sítě do Domažlic, abychom eliminovali výpadky radiových spojů, celých bodů a u našich dodavatelů optických okruhů. V Dílech jsme vyměnili spoj do Horšovského Týna z kapacity 310 Mbpt/s na 900 Mbit/s. Tímto je tedy navýšena kapacita i v obcích Poběžovice, Hostouň a jejich okolí. V nejbližší době posílíme spoj z Horšovského Týna do Poběžovic, a to z kapacity 175 Mbit/s na 310 Mbit/s. Tato kapacita bude také k dispozici obci Bělá nad Radbuzou.

Úspěšně jsme přebudovali síť také v Berouně a Králově Dvoře. Stávající spoje jsme vyměnili za nové s kapacitou minimálně 700 Mbit/s a možností dalšího navýšení rychlosti.

Testujeme další nové technologie na bezdrátová připojení nejen celých domů, ale i jednotlivých zákazníků. Díky této technologii můžeme nabízet na optické, metalické i bezdrátové síti 1000 Mbit/s a aniž by se výrazně lišily ceny od současných tarifů. Navíc celou současnou síť postupně doděláváme na nové standardy 802.11ac s větší odolností vůči rušení a většími přenosovými rychlostmi.

Dolaďuje se nový software pro příjem televize, který bude ve verzi HTML5 a přinese nové a zajímavé funkce. Novým softwarem se také odstraní problémy fungování na některých zařízeních.

Na naší Kabelové televizi přibyly nové kanály. Nyní můžete sledovat například kanál Seznam.tv, Prima Krimi, Prima Comedy Central a další. Úplný seznam naleznete na našich stránkách www.ceskasit.cz.

A ještě nekončíme. Vaše Česká síť s.r.o.

TOPlist