Energetické řešení

Energetické řešení 

pro živnostníky a malé firmy

Zjistěte si naší cenu

solární Kalkulátor

Pomocí naší kalkulačky si můžete orientačně spočítat výkon, výnosy a pořizovací cenu solární elektrárny.

instalace

Stručný postup instalace solární elektrárny.

Energetické řešení

Základní popis a parametry energetického řešení malé a střední firmy.

 

Máte malou nebo střední firmu a děsí Vás vysoké účty za energie nebo dokonce ohrožují Vaše podnikání? Máme pro Vás chytré  energetické řešení. Chytré energetické řešení sestává z několika částí. Hlavní část je fotovoltaická elektrárna doplněná o baterie a řízená kvalitním měničem obsahujícím nabíječku baterie z distribuční sítě. Chytrá elektrárna, která celý systém řídí a optimalizuje. A optimalizuje provoz nejen energeticky, ale hlavně ekonomicky. Elektrickou energii si vyrobíte z části ve své elektrárně. Z části levně nakoupíte na spotu a díky přesnému řízení prodáte přebytek výroby ve večerní špičce za daleko vyšší cenu. Navíc můžete vydělat i na ranní špičce nebo v uvozovkách jen ušetřit. Náklady na energii vychází při nákupu v průměru na 2,5 Kč za 1 kWh. U energie, kterou si sami vyrobíte a spotřebujete okolo 1 Kč za kWh. Nejspíše ji tak levně nenakoupíte. Navíc budete mít zálohovanou elektrickou energii pro případ blackoutů.

První otázka při téměř každém jednání o energetice s každou firmou je kolik nás to bude stát. Chápeme ji, ale je položena úplně špatně. Správně položená otázka je, za jakou dobu se nám investice vrátí, co nám přinese, před čím nás ochrání. Zde je odpověď jednoduchá. Návratnost je 1 až 5 let. Záleží na mnoha faktorech. Na tom za kolik nakupujete energie, jakou máte plochu na instalaci elektrárny, jakou máte spotřebu a její charakter. Zda máte pevnou cenu nebo spotovou. Zda chcete optimalizovat ekonomiku fungování elektrárny a energetiky firmy.

Druhý benefit je bezpečnostní. Zajistíte se na 40 let proti vysokým cenám energie a turbulencím na energetickém trhu. Dále máte energetickou zálohu na několik hodin a umožní fungování firmy i při výpadku elektrické energie.

Třetí benefit je získáte bonus pro své zaměstnance a to slevu ve výši 5% na pořízení fotovoltaické elektrárny od české sítě. Většinou je to přes 30.000,- Kč.

Máme řešení i pro zemědělce a vlastníky půdy. A tím je agrofotovoltaika včetně sledování slunce. Zvýší se návratnost, neomezí čerpání dotací, zvýší výnos a minimalizuje administrativu se získáním povolení.

Podle Vašich možností a potřeb připravíme řešení energeticky celé firmy, včetně čerpání dotací a případného zajištění financování.

nabízíme řešení pro každého

rodinné domy

bytové domy

živnostníci a malé firmy

střední a velké firmy

Postup instalace fotovoltaické elektrárny

Vážení zákazníci,
máme pro Vás připraven postup, jak instalujeme fotovoltaické elektrárny (dále jen FVE).
Postup se drobně liší. V případě, že je FVE ostrovní je postup jednodušší. Odpadá totiž potřeba komunikace s distributorem, povolení připojení a pak samotné připojení na síť. Je třeba si ale uvědomit, že v tomto režimu nejsou povoleny žádné přetoky do sítě. Přetokům v tomto režimu rozhodně nezabrání žádné zařízení včetně Wattrouteru.

1.

První krok je analýza současné energetiky firmy. Připravíme energetické řešení včetně přesné kalkulace jak nákladů tak odhad výnosů. V případě její schválení se sepíše smlouva, požádá se Distribuce a vyjádření k připojení elektrárny, případně změn parametrů připojení. Zpracuje projekt, požádá o stavební povolení a zpracuje žádost o dotace. Uhrazena záloha na dílo.

2.

Dalším krokem je objednávka materiálu. Ihned jak materiál bude u nás skladem, začneme s instalací FVE a rozběhneme zkušební provoz. Revizní technik provede zdokumentování skutečného stavu provedení elektrárny a bude zpracována výstupní revize.

3.

Poté je funkční rozběhnutá elektrárna předána Vám, zákazníkovi. Distributorovi jsou zaslány veškeré podklady pro připojení FVE do distribuční sítě. Jako poslední krok je provedeno konečné vyúčtování díla. Po uhrazení celé kupní ceny jsou podklady předány k proplacení dotace.

4.

Do připojení elektrárny distributorem může být FVE (mimo zkušebního provozu) provozována jen v ostrovním režimu. Díky přesnému řízení FVE Vám toto můžeme zajistit, jen je nutno počítat s tím, že do připojení k síti není možné využívat plně výrobu a plné možnosti elektrárny.

Další doporučení

  • Dále Vám doporučíme optimální strategii prodeje přebytků z elektrárny tak, aby to pro Vás bylo co nejekonomičtější.
  • V případě chytrého řízení se software zaučuje delší dobu. V některých parametrech to trvá týdny, v některých déle než rok.
  • V případě, že nebude podepsána smlouva o dílo, budou fakturovány jen skutečné náklady za odvedené práce. Například měření impedance připojení, sepsání žádosti distributorovi a podobně.

potřebujete poradit? KLIDNĚ NÁM ZANECHTE SVÉ TELEFONNÍ ČÍSLO, BUDEME VÁS KONTAKTOVAT SAMI.

Navštivte nás na našich pobočkách:

Domažlice

Domažlice

Česká síť, s.r.o.
Boženy Němcové 120
344 01, Domažlice

OTEVÍRACÍ DOBA:
PONDĚLÍ – STŘEDA 9-12 / 13-16 hodin,
PÁTEK 9-12 / 13-16 hodin

KONTAKT:
777 596 669
obchod@ceskasit.cz

Klatovy

Klatovy

Česká síť, s.r.o.
Pražská 184
339 01, Klatovy

OTEVÍRACÍ DOBA:
PONDĚLÍ, ÚTERÝ, ČTVRTEK 9-11 / 12-16 hodin

KONTAKT:
777 596 669
obchod@ceskasit.cz

Plzeň

Plzeň

Česká síť, s.r.o.
Kaznějovská 60
323 00, Plzeň

OTEVÍRACÍ DOBA:
PONDĚLÍ – ČTVRTEK 9-12 / 13-17 hodin

Vchod je ze zadní strany bytového domu od Západní ulice.

KONTAKT:
777 596 669
obchod@ceskasit.cz

Poskytovatelem převzatého televizního vysílání je společnosti 4NET.TV services s.r.o., která je jako provozovatel převzatého R a TV vysílání registrována Radou pro rozhlasové a televizní vysílání pod Sp. zn.: 2015/281/SMU/4ne ze dne 14. 4. 2015. Společnost 4NET.TV services s.r.o. má řádně uzavřené smlouvy se všemi poskytovateli obsahu i ochrannými svazy. Kvůli vývoji na televizním trhu se může skladba programů měnit.

TOPlist